Uudised

Uue põlvkonna makselahendus esmakordselt Baltikumis

aprill 23, 2020
Nixor

Koostöös AQUA pesulatega viis Nixor läbi eduka innovatsiooniprojekti, mille käigus paigaldati Astangul asuvasse AQUA autode isepesulasse Worldline uue põlvkonna makseterminal VALINA. Esmakordse lahendusena Baltikumis on lisaks NixPAY kaardimaksetarkvarale paigaldatud makseterminali ka müüki juhtiv tarkvara NixWASH

Reeglina on makseterminalid olnud vaid maksete käitlemise rollis ning muid lisarakendusi spetsiaalse graafilise kasutajaliidesega traditsionaalsetesse terminalidesse paigaldada ei saa. VALINA näol on aga tegu uue generatsiooni makseterminaliga, mille spetsiaalne arhitektuur ja Android operatsioonisüsteem koos erinevate turvatasanditega võimaldab seadmesse seadistada lisaks maksetarkvarale ka teisi ärirakendusi.

Traditsionaalne süsteem oleks sarnase projekti puhul nõudnud eraldiseisvaid seadmeid, mis müügiprotsessi juhiks, ja kaardimakseterminale iga pesuboksi juurde. VALINA-ga on aga võimalik ühendada kogu pesula süsteem ning juhtida kõiki funktsioone ühest seadmest.

AQUA pesulate lahenduse jaoks arendas Nixor VALINA-le spetsiaalse graafilise kasutajaliidese ning ühendas selle autopesula süsteemiga, mis võimaldab pesula klientidel kogu valiku-, ostu- ja makseprotsessi läbida makseterminali puuteekraanil. 

Kasutajasõbralik liides võimaldab klientidel valida endale sobiv keel, pesuboks, milles pesu alustada soovitakse, summa, mille eest autot pestakse, ning seejärel teostada kaardimakse. Kogu protsess on võimalik läbida vaid üksikute vajutustega, võttes aega vähem kui 10 sekundit.

Astangu pesulasse paigaldatud lahendus on Baltikumis unikaalne ning sarnast projekti ei ole varem käivitatud. Tegu on olulise sammuga Nixori ja meie pakutavate makselahenduste arengus.

Uue generatsiooni VALINA avab makseterminalidele seni kättesaamatud võimalused ning võimaldab väga mitmes valdkonnas kasutada ainsa müügisüsteemina VALINA terminali ja sellele arendatud tarkvara. 

VALINA-l põhinev müügisüsteem tagab kompaktsuse, võimaldades seda paigaldada väga piiratud ruumiga müügikohtadesse, ning on ideaalne lahendus müügipunktidesse, kus maksete teostamine toimub teenindaja juuresolekuta.

AQUA pesulaid opereeriv A Pesulad OÜ tegevjuht Meelis Virro projektist:

“Minu soov oli, et makseterminal peab kasutaja jaoks olema lihtne, seda nii esmamuljelt kui ka kasutusmugavuselt. Lahendus sai tehtud AQUA pesulate jaoks just selline nagu soovisin, seda nii visuaalselt kui ka kasutusmugavuselt. Klient saab tehingu tehtud 2-3 nupuvajutusega puuteekraanil ja juba ongi viipemakse ning summa on seejärel koheselt valitud pesukoha ekraanil.”

“Seda, et see süsteem toimib ja on lihtne kasutada, võin kinnitada järgnevaga. Ühel hetkel tekkis see VALINA terminal oma pesukoha valiku avalehega pesula olemasolevasse rahavahetusaparaati. Ei ühtegi lisaviidet, silti, õpetust, ega ka mingit kampaaniat, turundust või tutvustust. Lihtsalt pangakaartide logod ja viipemakse logo terminali kõrval.”

“Märtsi kuus tehti juba 5% kogu maksetest kaardiga. Selle aja jooksul ei ole kordagi helistatud AQUA infotelefonile küsimusega, kuidas kaardimakseterminali kasutada. Minule näitab see, et lahendust on lihtne ja mugav kasutada.”

“Sularaha on inimeste käes üha vähem (eriti veel tänasel koroona ajastul) ja kogu arveldamine käib pigem pangakaardi ning üha enam viipemaksete teel (olen näinud kliente kasutamas ka telefoni NFC makset ja usun, et toimib ka nutikellal). AQUA pesulate jaoks on uue makselahenduse juures hea see, et ei kaota kliente, kes pangakaart näpus nõutult pesulast minema sõidavad.”

“Nixori poolne tegevus nii arenduse, paigalduse ja muu toe poolest on olnud väga hea ja operatiivne ning ka lahendused on kiirelt välja pakutud. Kuna paigaldatud süsteem toimib ilma tõrgeteta, siis on soov algse plaaniga edasi minna ja paigaldada VALINA terminal ka teistesse AQUA pesulatesse.”

Ettevõttest

AQUA pesulad on 10 linnas esindatud innovatiivse mõtlemisega autode isepesulate kett. Eesti suurima autoportaali Autogeenius.ee selvepesulate testi võitnud AQUA pesulate eesmärgiks on tagada klientidele parim tulemus lühima ajaga, pakkudes selleks mitmekülgseid ja hooajale vastavaid pesuprogramme.